سبز پوشی همه بازارها

بورس به مدار رشد بازگشت

0

شاخص کل بازار سرمایه پیش از ظهر بازدهی 2.33 درصدی را ثبت کرد.

پس از دو روز بازدهی منفی، بورس تهران به مدار رشد بازگشت. امروز 29 اردی بهشت ماه شاخص کل بازار سرمایه تا پیش از ظهر امروز به بازدهی 2.33 درصدی رسید و رشد 22 هزار و 536 واحدی را ثبت کرد. بازار سهام امروز کار خود را در کانال 978 هزار واحد آغاز کرده بود که تا پیش از ظهر تا کانال 993 هزار واحد هم ارتفاع گرفت. شاخص کل هم وزن هم با رشد2.26 درصدی به کانال 313 هزار واحد صعود کرد. شاخص قیمت از کانال 260 هزار واحد به 264 هزار واحد رسید و شاخص صنعت رشد 20 هزار واحدی را ثبت کرد و کانال 866 هزار واحد را هم لمس کرد. بورس امروز درحالی سبزپوش شده است که در روز شنبه، نخستین روز هفته جاری به زیر یک میلیون واحد سقوط کرد و در روز یکشنبه بیش از 20 هزار واحد افت کرده بود.

معامله نماد شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی گل گهر، ملی صنایع مس ایران، مپنا، پتروشیمی پارس، گسترش نفت و گاز پارسیان و پالایش نفت اصفهان شاخص کل را تقویت کرده است و در مقابل معامله نماد شرکت های فولاد مبارکه، معدنی و صنعتی چادرملو و پتروشیمی خارک مانع رشد بیشتر شاخص شده است.

رشد امروز بازار سرمایه با سبزپوشی همه بازارها همراه است. امروز قیمت دلار، یورو، سکه و بیت کوین هم افزایش یافته است. نرخ هر یک اسکناس دلار در صرافی های بانکی که روز گذشته وارد کانال 17 هزار تومان شده بود، امروز به 17 هزار و 200 تومان رسیده است. صرافی ملی نرخ خرید هر اسکناس یورو را هم 18 هزار و 500 و نرخ فروش را 18 هزار و 600 اعلام کرده است.

قیمت هر قطعه سکه امامی هم در بازار به هفت میلیون و 424 هزار تومان تا پیش از ظهر امروز رسیده است و هر قطعه سکه بهار آزادی، 7 میلیون و 300 هزار تومان قیمت خورده است.

در بین ارزهای مجازی، ارز پرچمدار بیت کوین امروز با رشد 2.65 درصدی قیمت به 9 هزار و 775 دلار رسید که معادل 168 میلیون تومان با نرخ دلار 17 هزار و 200 تومان در سامانه سناست.

رشد قیمت ارز و سکه در بازار امروز درحالی ادامه یافته که رییس کل بانک مرکزی از بازگشت ثبات به بازارها خبر داده است. همتی عامل اصلی در رشد نرخ ارز را همه گیری کرونا، تعطیلی سه ماهه کسب وکارها، کاهش قیمت نفت و تهدیدهای آمریکا دانسته که انتظارات تورمی را به شدت بالا برده است. همتی در این باره وعده بهبودی داده است.  

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.